3 תכונות מפתח המבדילות בין טאלנט למועמדים אחרים
מאמרים השמה וגיוס בשיטת פרואקטיב

טאלנט הוא אדם בעל תכונות, כישורים ויכולות מיוחדות שבאות לידי ביטוי בביצועים איכותיים ומובילות אותו, ואת החברה, להצלחה. הוא Team Player, כזה שמביא איתו ערך מוסף לתפקיד, ואם הוא מאמין בחברה ובמוצר - הוא ילך עם זה עד הסוף.

 

בשווקים התחרותיים של עולם העבודה, במיוחד במשרות עם ביקוש רב, חברות שואפות "לנצח" במלחמה על הכישרונות. אחד התפקידים החשובים של צוותי הגיוס ומשאבי האנוש הוא פיתוח אסטרטגיות חכמות ויעילות לאיתור, זיהוי וגיוס מועמדים עם פוטנציאל גבוה שיסייעו להשיג את המטרות העסקיות של החברה - טאלנטים.

 

לאסלו בוק, סמנכ"ל תפעול אנשים בחברת גוגל אמר בראיון בניו יורק טיימס שממוצע הציונים והמבחנים של מועמדים לעבודה לא מנבאים דבר לגבי מי שיהיה עובד מצליח. בוק טוען שאם באמת רוצים לאמוד את הפוטנציאל של מועמד מסוים צריך לבחון כיצד הוא מנתח ופותר בעיות קשות, עובד היטב בזמן לחץ ומעודד אחרים לחשוב ולפעול.

 

איך תדעו שעומד מולכם טאלנט?

חפשו בראיון את שלושת תכונות המפתח:

 

  1. יכולת קוגניטיבית כללית

אחת משלושת תכונות המפתח החשובות, שמבדילה טאנלטים מיתר המועמדים לתפקיד. כאן לא מדובר ברמת ה-I.Q של המועמד, אלא ביכולת הלמידה שלו - היכולת לאסוף פיסות מידע שונות ולעבד אותן במהירות.

 

חברות וארגונים פועלים כיום במציאות משתנה ודינמית - הם מכירים בכך שהעובדים המוכשרים שלהם יהיו חייבים להתמודד בצורה הטובה ביותר עם שינויים, כדי שהחברה לא "תתעכב" מאחור. השינויים האלה יכולים לבוא לידי ביטוי בענף הספציפי בו הארגון פועל ובכלכלה באופן כללי.

 

היכולת הקוגניטיבית הכללית מאפשרת לטאלנט לעבד במהירות את המידע החדש ולאמץ שינויים באופן מיטבי ואופרטיבי. ברוב המקרים הוא אפילו ימצא הנאה באתגר ובעבודה בסביבה דינמית שבה דברים לא תמיד צפויים.

 

מועמדים בעלי יכולת קוגניטיבית כללית נוטים לחדשנות וגמישות בגישתם לפתרון בעיות והם בעלי אופי מקדם ויזמי. היכולת הזו מסייעת להם להסתגל לכללים, לדרישות, לאנשים וסביבות חדשות. הם מתמודדים היטב עם הבלתי צפוי ובעלי גישה חיובית, שומרים על ראש פתוח ומוכנים לנסות ללמוד דרכים חדשות להשגת היעדים הרצויים.

 

  1. יכולת תקשורת גבוהה ויחסי אנוש מצוינים

הטאלנטים המבוקשים ביותר מצטיינים ביכולת התקשורת שלהם והקשר החיובי עם האנשים סביבם. מעבר לידע ולכישרונות הקוגניטיביים שלהם, יכולת תקשורת חזקה מאפשרת להם להביא את עצמם לידי ביטוי בדרך טובה ואיכותית, המעודדת גם אחרים לשיח מפרה ומפתח.

 

היכולת הזו מגיעה יחד עם מודעות בין אישית - יכולת לפעול מתוך ההבנה שאחרים עשויים לחשוב, לפעול ולתקשר בדרכים שונות, מה שמצריך להגמיש את סגנון ההתנהגות ולהסתגל להתנהגויות שונות ומגוונות.

 

טאלנטים נוטים להיות מוערכים על ידי אחרים בזכות יכולות התקשורת שלהם והחיבור הטבעי עם האנשים סביבם. הם טובים מאוד בניהול קונפליקטים - מתוך חשיבה שכל אחד מגיב באופן שונה - ויש להם יכולת לנהל את עצמם ואת האחרים במצבי סכסוך ואי הבנות ולהגיע לתוצאה מיטבית באופן טבעי.

 

כדי לבחון את יכולות התקשורת של הטאלנט חפשו אחר כישורי הקשבה ותשאול, שיח אמפתי, וקבלת דעותיהם, השקפותיהם ובקשותיהם של אחרים.

 

  1. לקיחת יוזמה

השחקנים המובילים בארגון לא מחכים שמישהו יאמר להם לבצע משימה - לרוב הם יתחילו במשימות חדשות עוד לפני שביקשתם. הם מקדישים זמן לבחינת דרכים חדשות לפתור בעיה או אתגר, ורואים בכך הזדמנויות חדשות ללמידה וצמיחה.

 

הטאלנט הוא יזם בנשמתו. הוא יעבוד מעולה גם בלי שתפקחו עליו, הוא יתנדב למשימות שיש בהן ערך עבורו ועבור החברה ותמיד יחפש מה יש לעשות כדי לקדם את הארגון.

 

רוב הטאלנטים מאופיינים בכישורי מנהיגות טבעיים, ויש להם את היכולת לחולל שינוי אצל אחרים ולהעלות הצעות לפעולות בעלות ערך שיאפשרו עבודה טובה ויעילה יותר.

 

כדי לבחון את כושר המנהיגות ולקיחת היוזמה של הטאלנט, בדקו את היכולת שלו לשכנע, להיות אסרטיבי, להקשיב ולשאול, ולעורר אחרים.

 

ועכשיו...לרגע האמת.

 

המועמד שלכם עבר את כל המבחנים. גיליתם שעומד מולכם טאלנט פַּר אֵקְסֶלַנְס.

מה עכשיו?

אל תתנו לו סיבה "לפזול" אל המתחרים! בעזרת תהליך גיוס מקצועי שבנוי נכון, ומיתוג מעסיק מדויק ומושקע תגרמו לטאלנט להבין למה כדאי לו לעבוד דווקא אצלכם, ואם הכל ילך כמו שצריך - תחתמו על החוזה המיוחל.

 

בהצלחה!

 

רוצים לשמוע עוד? כמומחים בגיוס טאלנטים ו-Head Hunting, אנחנו מבינים שבשביל עובד טוב צריך לעשות מאמצים והתאמות - הכל כדי למצוא את האחד שלכם.

עם הידע, הניסיון ורשת הקשרים האיכותית שלנו נוכל למצוא גם את הרוקסטאר שלך. לעוד מידע וקביעת פגישה השאירו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם.

חזרה לרשימת המאמרים
צרו איתנו קשר
אנא מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם!