5 התכונות שמעסיקים מחפשים אצל מועמדים בשנת 2021
מאמרים השמה וגיוס בשיטת פרואקטיב

אם יש דבר אחד שהובן ללא ספק בשנים האחרונות זה שהכוח האנושי בארגון הוא זה שקובע את הצלחתו. גם אם רעיון המוצר או השירות שלך סופר חדשניים ויוצאי דופן - אם אין לך את העובדים המתאימים שיפתחו, ימתגו, ישווקו וימכרו אותו בדרך הטובה ביותר, החברה לא תצמח ולא תגיעו לרווחים כלכליים.

 

אז איך אפשר להקיף את עצמך ב"נבחרת החלומות"?

ככל שעולם העסקים והעבודה משתנה, כך משתנות גם התכונות שמעסיקים מחפשים אצל המועמדים שלהם.

בשנת 2021, כשכל העולם העסקי מונחה חדשנות, מעסיקים מחפשים אצל מועמדים תכונות שיעידו על יכולות גבוהות של יצירתיות וחשיבה מחוץ לקופסה. אמינות הפכה גם היא לתכונה מאד חשובה, בעקבות התחרות העסקית הגדולה בין ארגונים שקיימת היום. מנהלים רוצים לוודא שהעובדים שלהם ישמרו את המידע הפנימי לעצמם, ולכן יצירת אמון הוא תהליך שחשוב מאד לתת עליו את הדגש.

 

מהן חמשת התכונות העיקריות שמעסיקים מחפשים את מועמדים?

היום ארגונים מחפשים את הטאלנטים היחודיים - לא רק בתחום הניהולי, אלא גם בתחום המקצועי. התכונות הרצויות משתנות כמובן מארגון לארגון, אך ניתן בהחלט לזהות כמה תכונות מהותיות וקריטיות המשותפות למועמדים האידיאליים עבור מעסיקים.

 

  1. אמינות

איימי קאדי, פסיכולוגית חברתית בבית הספר לעסקים בהרווארד, גלתה במחקרים שביצעה שאמון וביטחון יוצרים 80 אחוזים מהרושם הראשוני.

מועמדים אמינים שמייצרים אמון אצל המעסיקים שלהם ייקחו את התפקיד בגדול!

זה מאד הגיוני - אי אפשר לקיים סיעורי מוחות ולחלוק רעיונות עם אנשים שאין בינהם אמון, שיש חשד שהם עלולים להוציא את המידע החוצה. אמון הוא המצע היציב עליו מתבססים תהליכי קבלת רעיונות והפיתוח העסקי של כל חברה.

 

  1. יצירתיות ויכולת פתרון בעיות

שתי תכונות שהולכות יחד. בשנת 2021 צפויים לנו שפע של אתגרים בעולם העבודה מתוך המציאות המשתנה והדינמית. עובדים עם "קיבעון" לא יוכלו להתקדם לצד השינויים המהירים ולכן גם לא יוכלו לקדם את הארגון.

לעומתם, עובדים יצירתיים ובעלי יכולת חשיבה מסתעפת ופתרון בעיות יראו בסיטואציות ובאתגרים חדשים אפשרות חיובית לשינוי וצמיחה. הם ידעו להתמודד באופן מיטבי עם משימות חדשות ומורכבות כמו גם עם קשיים וכשלים שעלולים לצוץ.

 

  1. כישורי תקשורת

יכולות תקשורת גבוהות הן הרבה מעבר למה שנאמר בקול – זה כולל גם יכולת הקשבה פעילה ויכולת התבוננות בדברים הנאמרים ונעשים בסביבת העבודה.

בשנת 2021 ארגונים נשענים על תקשורת איכותית בין הצוותים ובין העובדים והמנהלים. גם אם יש לך את הרעיון הטוב והמהפכני ביותר שירים את הארגון לשמיים - אם לא תוכל לתקשר אותו באופן מיטבי ולשכנע אנשים בפתרון שלך, כנראה שלא תצליח לקדם אותו. עובדים בעלי יכולות תקשורת מצוינות נוטים גם למתן תגובות בזמני לחץ או משבר ולהתמקד בפתרונות שיתופיים עם חברי הצוות.

 

  1. אינטליגנציה רגשית

אינטליגנציה רגשית היא היכולת להזדהות ולהבין את האדם השני גם לנהל את הרגשות של עצמך באופן מיטבי שיועיל למערכת. אינטליגנציה רגשית משפיעה בעיקר על יכולת עבודה בצוות - היא קובעת כמה טובה תהיה התקשורת של המועמד עם העובדים האחרים בצוות, כיצד הוא יתנהל עם האגו שלו ועד כמה יוכל להתרחב ולפעול מתוך שיקולים כוללים ולא אישיים ונקודתיים.

בנוסף, זו תכונה שמאפשרת לעובד לנהל מתחים וקונפליקטים על הצד הטוב ביותר.

 

  1. יכולת למידה גבוהה

מתוך אותם שינויים צפויים בשנת 2021, יכולת למידה גבוהה היא תכונה חשובה ונדרשת. עובדים שמתקבלים לתפקיד מסוים בחברה על סמך הכישורים שלהם, עשויים להידרש לכישורים חדשים או נוספים ככל שעולם העסקים ישתנה.

מתכנת שכותב קוד בשפת C, למשל, יצטרך בשלב כלשהו ללמוד שפות נוספות המתאימות לאינטרנט, לשיווק דיגיטלי ולאפליקציות. עם מגוון רחב של משרות ותפקידים שמתחדשים כל הזמן, אי אפשר לוותר על יכולת של עובד ללמוד, להסתגל ולהתפתח, ובאאותה הנשימה להצעיד את הארגון קדימה לצמיחה והצלחה.

 

נבחרת החלומות קרובה מתמיד!

בפעם הבאה כשיושבים מול מועמד בראיון עבודה, נסו לחפש לפחות 3 מתוך 5 התכונות האלה. הדרך הנכונה ליצור את צוות העובדים האולטימטיבי היא לגוון את ההון האנושי ולוודא שתכונות המפתח שהגדרתם הן אלה שנותנות את הטון בעבודה המשותפת.

רוצים לשמוע עוד? כמומחים בגיוס טאלנטים ו-Head Hunting, אנחנו מבינים שבשביל עובד טוב צריך לעשות מאמצים והתאמות - הכל כדי למצוא את האחד שלכם.

עם הידע, הניסיון ורשת הקשרים האיכותית שלנו נוכל למצוא גם את הרוקסטאר שלך. לעוד מידע וקביעת פגישה השאירו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם.

חזרה לרשימת המאמרים
צרו איתנו קשר
אנא מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם!