משרות גמישות ועבודה היברידית יישארו איתנו גם אחרי הקורונה
מאמרים השמה וגיוס בשיטת פרואקטיב

תקופת הקורונה חוללה תמורות משמעותיות בשוק העבודה. מנכ"לית ובעלים של חברת ה-Head Hunting פרואקטיב Team מספרת מה השתנה באיזון בין המעסיק לעובד.

 

 

כששואלים את לימור מלכה גרוסמן, המנכ"ל של חברת השמת הבכירים פרואקטיב Team, מה לימדה הקורונה את שוק העבודה, היא עונה מיד "גמישות והסתגלות לשינויים". הסגרים והעבודה בקפסולות דרשו יכולת עבודה מרחוק, ניהול מורכב יותר של צוותים, התמודדות עם אתגרי תקשורת ועמידה ביעדים. הרעיון של עבודה מרחוק אמנם לא נולד בקורונה, אבל עד הגעתה היה נחלתם של סטארטאפים וחברות ההייטק, שאפשרו לעובדים לחלק את העבודה בין הבית לבין המשרד. הקורונה זירזה מגמה זו והביאה לכך שגם ביום שאחרי, העבודה מהבית לא תיעלם. חברות ועובדיהן גילו שעבודה היברידית מאפשרת לכולם לחסוך בזמן ובכסף ולהיות יעילים לא פחות - ולפעמים אפילו יותר - יתרונות שאין סיבה לוותר עליהם גם בתקופת שגרה. "הנחת העבודה שלנו בפרואקטיב Team היא שחברות רבות יעברו למודל של עבודה המשלבת בית ומשרד", חוזה גרוסמן. "יתרה מכך, עבודה היברידית תהווה יתרון בגיוס עובדים, גמישות תעסוקתית תהפוך לפרמטר חשוב מאוד עבור מחפשי המשרות והטאלנטים, המעסיקים ידרשו לקחת זאת בחשבון עוד בתהליך הגיוס וההשמה".

 

שוק ההייטק נחשב עדיין ל'שוק של עובדים', בניגוד לרוב שוק העבודה שמתאפיין בתקופה זו כ'שוק של מעסיקים'?

"ענף ההיי-טק המשיך כמעט כרגיל בתקופת הקורונה. חברות בתחומי ענן, סייבר ואבטחה, גיימינג, מיכשור רפואי ופתרונות תוכנה המשיכו לגייס וכמעט שלא נפגעו. ובכל זאת, יש יותר עובדים בתחום ההייטק שמחפשים עבודה בתקופה זו באופן אקטיבי בשל ההאטה הכללית במשק, ששלחה גלים גם לכיוון עולם הבכירים. אם לפני הקורונה חיפשו הטאלנטים סל הטבות מוגדל, פינוקים מוגזמים ואווירה כיפית, כיום ישנם מועמדים שנותנים משקל רב יותר לתחושת ודאות ויציבות – שמגיעה מארגונים פחות "מפנקים" ".

 

לימור מלכה גרוסמן
צילום: טל בדרק

 

"מעניין לראות שעיקר גיוסי הטאלנטים שבהם התמקדנו בתקופת הקורונה היו גיוסי מנהלים ובכירים. תקופת הקורונה הדגישה את הצורך במנהלים מצוינים, שמסוגלים להתמודד עם תנאי חוסר ודאות ועדיין למשוך את הארגון קדימה. אם עד עכשיו מנהלים ועובדים בינוניים הצליחו לשרוד ולחמוק מתחת לרדאר, באה הקורונה והאירה באור גדול את הצורך לעמוד ביעדים ולהוביל גם בתקופה הלא שגרתית. מי שלא הצליח להסתגל, להתגמש ולהתאים את עצמו, פשוט נפלט מהמערכת. ארגונים לא יכולים להרשות לעצמם להחזיק עובדים בינוניים. מעתה והלאה, עובדים יצטרכו לשנות את תפיסת ההפעלה שלהם ויהיו חייבים לתת ערך לארגון כדי להיות רלוונטיים וכך להבטיח את מקומם בו".

 

ניסיון שמצטבר מהשטח

לימור מלכה גרוסמן יודעת על מה היא מדברת. כבר 14 שנים שהיא והצוות שלה בפרואקטיב Team מספקות מגוון רחב של שירותים בעולם משאבי האנוש ,הגיוס וה- Head Hunting. מלכה גרוסמן מקפידה להעסיק בחברה נשים ודוגלת באיזון בין הבית לעבודה. "הצוות המקצועי שלנו בעל רקע וניסיון עשיר בשוק העסקי. הניסיון המצטבר מהשטח, ההיכרות עם תעשיות שונות, תרבויות ארגוניות מגוונות, מנהלים ומנהלות בעלי מאפיינים משתנים - מאפשרים לחברה לאבחן את המצב בארגון ובשוק כולו, וכך להתאים את המועמד הנכון למשרה הנכונה".

 

"איתור הטאלנטים שלנו ייחודי בכך שהוא מבוסס על נטוורקינג עשיר ויכולת איתור ממוקדת", מסבירה מלכה גרוסמן. "מה שמשפר משמעותית את אחוזי ההצלחה שלנו בהשמת בכירים גם בחברות הייטק וסטרטאפים בתפקידי מפתח.

חזרה לרשימת המאמרים
צרו איתנו קשר
אנא מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם!